4 Eylül 2015 Cuma

Pastel || Nude Eyeshadow PaletBu palet çıktığından beri almak için kaç Watsons kaç Gratis gezdim allah bilir. O dönem indirim olduğundan hiç bir şubede bulunmuyordu. En son Metrocity Watsons'ta 4 tane buldum. İki tanesi kırılmış, parçalanmıştı allahtan diğer ikisi sağlamdı da birini alabildim.

Pastel'in son zamanlarda çıkardığı yeni ürünler beni sevindiriyor. Artık bu tarz daha küçük markaların da yeni ürünler çıkarmalarını istiyorum ve destekliyorum.


Toplamda 8 renkten oluşan paletin; kapak boyunda bir aynası ve maalesef işlevsiz bir tarafı sünger diğer tarafı kıl bir fırçası var. Kıl tarafı yumuşak olduğundan kullanmak için bir şans verebilirim.

- Açıkçası ambalajın dışı çizilmeye, kırılmaya pek dayanıklı değil. Kısa sürede çiziklerle doldu bile.
- 3 gr'lık farlar uzun vaadede kullanılabilecek büyüklükte.
- Üst sıradakiler mat, alt sıradakiler ışıltılı.


Palet genel olarak doğal tonlardan oluşuyor. Bu açıdan hem hafif günlük makyajlar için hem de daha ağır gece makyajları için kullanılabilir.

Pigmentasyonlar kesinlikle başarısız değil. Hatta bazla muazzam hale geliyor. Özellikle ışıltılı olanlar pigmentasyon açısından çok başarılı.
Yumuşak yapılı olmalarına rağmen tozutma sorunu yaşamadım.Maalesef özellikle bazsız kullanımda çizgilere dolma sorunu yaşıyorum. Ancak kalıcılıkları gayet başarılı.
En büyük sorunu mat farlardan kırık beyaz ve şeftali renkli olanlarla yaşıyorum. İkisi de fırçayla karıştırdıkça sanki yok oluyorlar. Bu yüzden üst üste bir kaç kez uygulama yapmak gerekebiliyor.Ben genel olarak paleti çok sevdim. Hatta o kadar sevdim ki tatile yanımda göz makyajım için bunu aldım. İşimi de rahatça gördü.
Fiyatı 26.50 olması lazım. Bence fiyat performans açısından başarılı. Bu tonları sevenler bir şans verebilirler.

Mutlu günler...

6 yorum:

 1. Ben paleti Kadıköy sıla kozmetikten almıştım ilk çıktığında orada bütün pastel ürünleri bulunuyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık bende her yerde görüyorum ama bu palet ilk çıktığında Gratis Watsons ve Rossmann da indirim vardı. O nedenle stantlara yerleştirmemişlerdir diye tahmin ediyorum:)

   Sil
 2. Çok istediğim bir palet ah görünce aşık oldum yine! Ancak hiç indirimde yakalayamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu palet çıktığından beri doğru düzgün indirim olmadı ama önümüz bayram az da olsa indirim olabilir:)

   Sil
 3. Güzel bir inceleme yazısı olmuş.Bu palet makyaja yeni başlayanlar için risksiz ve kullanışlı bir palet bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, evet bende öyle düşünüyorum:)

   Sil