24 Ocak 2014 Cuma

Emily Waterproof Eye Pencil 101- Siyah


Herkese Bahar aylarından kaçıp gelmiş bu güzel güneşli havadan merhaba...
Bugün hemen hemen her bayanın makyaj koleksiyonunda mutlaka olması gereken siyah göz kalemini seçtim konuşmak için. Elimde bir sürü farklı markanın siyah göz kalemi var. Malum kullanmaya başladığım ilk makyaj malzemesi göz kalemi olunca yıllar içinde bir çok marka deneme fırsatım oldu.
Yavaş yavaş elimdeki göz kalemlerinden bahsetmeye başlamak istedim ve ilk olarak Emily'i seçtim. Emily, Watsons, Gratis veya küçük kozmetik dükkanlarında hatta bazen süpermarketlerde
kolayca bulunan dudak ve göz kalemleri satan bir marka.


Yapıları inanılmaz yumuşak, bu nedenle hem sürmek hem de dağıtmak istediğinizde karıştırmak çok kolay oluyor. Ben çoğu zaman siyah far yerine bu kalemi sürüp dağıtıyorum.
Göz üstümde far bazıyla kullanırsam tüm gün kalıyor ama göz içine çektiğimde göz altıma akma yapıyor.

Üstünde waterproof yazmasına rağmen bence ürün kesinlikle suya dayanıklı değil. Ağladığımda, gözüm sulandığında vs. akma yapmasından belli.


Bence rengini de iyi veriyor. Bir çok kalem göz içimde yeterince siyah durmazken bu kalem duruyor.
Fiyatları 3-4 tl civarında. 
Bence Emily kalemler fiyatlarına göre oldukça başarılı. Ben Emily'den  çok memnunum, ya siz?


6 yorum:

 1. Gözde pek başarılı bulmasam da dudak kalemi olarak harikalar. Bazen bir nemlendiricinin üzerine tüm dudağıma uygulayıp çıkıyorum. Özellikle 204 ve 211 renklerine bayılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de dudak kalemlerine bayılıyorum aynı zamanda hatta en kısa sürede bu markanın bir de dudak kalemini yazayım:)

   Sil
 2. Benim vazgeçilmez göz kalemim alanyada bir dükkanda bir (1) tl oldugunu görünce depo yapmıştım resmen cok kullanışlı gerçekten dudak kalemi kullanmıyorum o yüzden yorum yapamam ama göz Kalemi sonuçta deyip geçmemek gerek ben flormardan daha başarılı buluyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet fiyatı yüz güldürüyor gerçekten ve o fiyata rağmen bir çok markadan iyi :)

   Sil
 3. Emily kalemleri ben 1.50 tl alıyorum bence orada çok pahalı ve gerçekten çok başarılı kalem dudak kalemi de öyle ;)

  YanıtlaSil
 4. Bende bunu kullanıyorum fakat açtığımda hep kırılıyor. Galiba benim aldıgım kırıktı diyerek 10 kere yenisini aldım onlardada aynı sorunu yasadım açamıyoruum hemen bitiyor açmaya çalısırken..siz nasıl açıyorsunuzz :( ?

  YanıtlaSil